Где купить
Поиск
Домашні засоби для догляду за обличчям на основі сухофруктів

Косметологи переконані, що фрукти - невичерпне джерело краси. Саме тому лінійки засобів на основі фруктових екстрактів є у багатьох відомих косметичних фірм. Французькі ж косметологи, кажучи про користь фруктів, наполягають також на використанні натуральних фруктових масок, виготовлених власноруч.

Дотримуватися їхньої поради нескладно: влітку вдосталь свіжих соковитих плодів, а цілий рік завжди під рукою сухофрукти. Головне - не з’їсти ароматну косметику до початку процедури. Утриматися має допомогти такий факт: доведено, що ефект від застосування фруктових масок і скрабів настає швидше, ніж від звичайного ласування фруктами, адже всі необхідні вітаміни, мікроелементи, основні амінокислоти, лецитин при нанесенні на шкіру проникають безпосередньо в її клітини. Наприклад, маски для обличчя з кураги, родзинок, чорносливу дають чудовий миттєвий результат: шкіра стає підтягнутою, гладенькою, еластичною, набуває красивого відтінку, зменшуються набряки, синці під очима, дрібні зморшки. Без сумніву, якщо ще й регулярно вживати сухофрукти в їжу, ефект подвоїться.

Жменька кураги поповнить запаси мінеральних солей, вітамінів А, В, Р, С, а також бета-каротину, відомого «вітаміну краси». Маски з кураги будуть корисні і для жирної шкіри, і для сухої: вони мають освіжаючу і заспокійливу дію, добре відновлюють втомлену, зморшкувату шкіру. Щоб приготувати абрикосову маску, 1 склянку сушених фруктів заливають водою і дають набрякнути. Потім подрібнюють у блендері і змішують з 2 ч.л. сухого молока. Тримати на обличчі 15 хвилин.

Маска з чорносливу прекрасно живить, тонізує і заспокоює подразнену шкіру. Зробити таку маску нескладно: 2 шт. чорносливу залити склянкою окропу і залишити до розм'якшення. Потім подрібнити, додати 1 ст.л. меду і вівсяне борошно до утворення пастоподібної маси. Тримати на обличчі 10-20 хвилин. Залишки маски зняти ватним тампоном, змоченим у слабкому настої чаю або відварі трав.

Банани є одним з улюблених інгредієнтів багатьох виробників масок, кремів і лосьйонів. Однак і домашні маски з цих фруктів діють не гірше дорогих магазинних засобів. Для сухої шкіри корисна маска з бананів і молока: вона добре зволожує і живить шкіру обличчя. Якщо до цієї суміші додати 1 ч.л. лимонного соку, то її можна використовувати і для жирної шкіри. Маску накладають на 20 хвилин, потім змивають ватним тампоном, змоченим у молоці або теплій воді.

Інжир, багатий на вітаміни С, групи В, яблучну кислоту, має пом'якшувальну, протизапальну дію, нормалізує природний водно-жировий баланс. Тому він незамінний для сухої шкіри, наприклад, у складі ніжного інжирного скрабу: 3 шт. інжиру залити 1/2 склянки гарячого молока, залишити на 30 хвилин під кришкою. Потім подрібнити інжир у блендері, додати 2 ч.л. вівсяного борошна; якщо суміш вийде дуже густою, розбавити молоком до консистенції густої кашки. Цей скраб м'яко очищає і добре живить суху шкіру обличчя, до того ж має дуже приємний аромат.

Якщо фруктові маски слід робити 1-2 рази на тиждень, то протирати обличчя кубиком замороженого відвару з сухофруктів, наприклад родзинок, можна щоранку: ця процедура чудово зволожує і тонізує будь-яку шкіру – дякуючи за таку турботу, лице обов’язково засяє свіжістю, красою і здоровим рум'янцем.

09.11.2010 15:49
SantaVita в соцсетях