Где купить
Поиск
Цей смачний… розвантажувальний день!

Про користь розвантажування сьогодні чув кожен. І це не дивно. Один-два «легких» дні на тиждень можна порівняти із зарядкою щоранку: вправи допомогають нам тримати у тонусі м’язи, а легка їжа оздоровчо діє на внутрішні органи.

Мета розвантажувального дня може бути різною – почистити організм; скоротити об’єми; зменшити навантаження на серце. Але яка б із них не була близькою вам, розвантажування буде діяти комплексно й незмінно тішитиме вас швидким результатом. Головне – практикувати «легкі» дні систематично і дотримуватися декількох важливих умов.

    1.    Розвантажувальний день слід планувати тільки, коли ви абсолютно здорові. Під час загострення хронічних захворювань, при інших гострих станах, навіть якщо йдеться «всього лише» про сезонну ГРВІ, про розвантажування не може бути й мови.
    2.    Зменшуючи харчове навантаження, слід зменшити також розумове й фізичне. Розвантажувальний день – це ніби ма- ленька відпустка, й він має переноситися із задоволенням.
    3.    Щоб посилити ефект від мінідієти (так також називають розвантажувальні дні), пийте більше води (до 2,5 л в день) і не нехтуйте дренажними процедурами (масаж, баня тощо).

Усі розвантажувальні дні поділяються на кілька видів: молочні, фруктово-овочеві, молочно-фруктові, молочно-м’ясні, м’ясні та рибні. У залежності від кількості продуктів, включених до денного раціону, розрізняють також одно- й багатокомпонентні мінідієти. Найбільш популярним і дієвим є розвантажування на одному продукті, і найчастіше це фрукт чи овоч. Саме з цих розвантажувальних днів бажано починати долучатися до здорової системи харчування. Сподіваємося, серед пропонованих 8 варіантів одноденних дієт ви знайдете той, що відповідатиме вашим уподобанням.

Фруктовий день

1,5 кг свіжих сезонних фруктів розділити на 5 прийомів.

Цитрусовий день
1 кг цитрусових (апельсини, мандарини) з’їсти за 6 прийомів протягом дня.

Рисово-сухофруктовий день
250 г сухофруктів (інжир, курага, родзинки, чорнослив), 50 г рису. З рису зварити солодку кашу на воді, із сухофруктів – компот (приблизно 1,5 л). Розподілити на 5-6 прийомів.

Сирно-фруктовий день
1 пачка (400 г) м’якого знежиреного сиру та 400 г чорнослива, кураги чи будь-яких інших сухофруктів (або замінити 1 кг свіжих сезонних фруктів чи ягід – персиків, малини, чорниці). Розподілити на 6 прийомів.

Гарбузовий день
1,5 кг печеного гарбуза (можна також зварити чи приготувати на пару, але печений гарбуз смачніший) розподілити на 5 прийомів.

Кавуновий день
1,5 кг кавуна (важити без кірки!) розподілити на 5 прийомів.

Огірковий день
1,5 кг свіжих огірків розподілити на 5 прийомів.

Овочевий день
1,5 кг сирих овочів (обирайте у першу чергу зелені овочі) розподілити на 5 порцій. З кожної порції через 2-3 години готувати салат, змащуючи його олією (краще оливковою чи гірчичною).

26.07.2012 15:13
SantaVita в соцсетях