Кунжут
білки – 22,3 г;
жири – 56,4 г;
вуглеводи – 3,7 г
565 ккал
Кунжут, або сезам, -- відома у всьому світі і, можливо, найдавніша зі спецій. Насіння кунжуту має яскравий горіховий аромат й інтенсивний маслянистий смак. Щоб повніше розкрити смак і аромат насіння, його злегка обсмажують на сухій сковорідці.
Кунжут особливо популярний у східній кухні: з нього роблять соус тахіні та східні солодощі – наприклад, тахінну халву. Смажене насіння використовують для приготування багатьох видів японських суші та ролів. У кунжутній паніровці обсмажують шматочки м’яса, риби й овочів; ціле насіння кунжуту додають до різноманітних салатів і випічки, ним посипають пироги, знамениті французькі багети та російські бублики.
Така популярність кунжуту зумовлена не лише його надзвичайним смаком, але й корисними властивостями. У давнину на Сході вважали, що він дарує безсмертя, а у Китаї і сьогодні впевнені, що насіння кунжуту подовжує життя та зміцнює дух. І справді, кунжут – рекордсмен за вмістом вітаміну Е та цинку, багатий він і на інші вітаміни, мінерали. поліненасичені жирні кислоти, що необхідні нашому організму для здоров’я та краси.
Усі ці подробиці напевне відомі Сандрі Баллок і Ніколь Кідман: актриси додають насіння кунжуту до бананово-женьшеневого коктейлю, який допомагає їм утримувати вагу, добре впливає на травлення та стан шкіри.