Мак
білки – 16,3 г;
жири – 44,2 г;
вуглеводи – 1,8 г
470 ккал
Насіння маку цінне високим вмістом олії – до 55%; крім того, у макових зернятках багато вітамінів Е й РР, «відповідальних» за здоров’я і красу шкіри, а також мікро- та макроелементів: заліза, кальцію, фосфору, калію, магнію, необхідних для узгодженої роботи усіх органів і систем.
Мак довго зберігається, не втрачаючи при цьому своїх корисних властивостей. Він однаково корисний як сам по собі, так і у поєднанні ледь не з будь-яким продуктом: мак – відома з давніх-давен приправа. Насінням маку – у натуральному вигляді чи обсмаженим на вершковому маслі, цілими зернятками або розтертими «на молоко» -- можна доповнити чимало рецептів, макові зернятка використовують навіть як паніровку для овочів. А у кондитерському виробництві мак узагалі незамінний, причому як у якості солодкої начинки, так і у вигляді декору-посипки для тістечок, булочок, бубликів.
Наші предки, давні слов’яни, настільки поважали мак, що страви з ним уживали винятково по святах як обрядові. Та й зараз без маку важко уявити різдвяну кутю, традиційно з маком печуть весільні короваї, а на свято Маковія (Маковий Спас) насіння маку додають ледь не до всіх страв і, звичайно ж, обов’язково готують вареники, млинці, коржі та пироги з маком.