З-посеред складників жіночої вроди волоссю належить чи не перше місце. Густе, м’яке, шовковисте і блискуче, воно є справжньою окрасою, що вигідно підкреслює красу обличчя й тіла, а за необхідності і тактовно приховує недоліки. Скажете, не всім жінкам щастить мати розкішне волосся? А от і неправда: трохи зусиль – і похизуватися вишуканою гривкою зможе кожна!
Щоб допомогти усім бажаючим зробити волосся гарним і здоровим, сучасна beauty-індустрія пропонує велику кількість косметики; головне – вибрати ту, яка підходить саме вам. Чимало світових брендів створюють засоби по догляду за волоссям з використанням натуральних інгредієнтів. Один з найпопулярніших сьогодні трендів – «фруктова» косметика. Відповідно в особливій пошані і домашні шампуні та маски із фруктів, причому не лише зі свіжих, але й із сушених.
Сухофрукти – справжня beauty-знахідка: по-перше, вони готові до використання у будь-яку пору року, а по-друге, зберігають усі вітаміни і мінерали фруктів, але у більш концентрованому вигляді – тому приготовані на основі сухофруктів засоби особливо ефективні.
Прекрасний засіб для зміцнення ламкого волосся – інжирна маска. Щоб її приготувати, в емальований посуд кладуть пару-трійку подрібнених у блендері сухих плодів, заливають їх склянкою молока і під кришкою ставлять на вогонь. При слабкому кипінні масу доводять до однорідності. Коли суміш прохолоне, її втирають у коріння і розподіляють по всій довжині волосся, потім накривають його поліетиленовою плівкою і махровим рушником. За годину змивають теплою водою з шампунем.
Маски з родзинок також ефективно зміцнюють волосся і запобігають його випадінню. Жменю світлих родзинок заливають 0,5 л кип’ятку, проварюють на слабкому вогні під кришкою протягом 10-15 хвилин і настоюють 2 години. Потім відвар проціджують, родзинки протирають крізь решето, додають 1 жовток, 1 ч.л. меду і оливкової олії, 0,5 ч.л. соди. Якщо суміш виходить дуже густа, розбавляють відваром. Маску накладають так само, як інжирну. Після змивання шампунем волосся ополіскують водою, підкисленою лимонною кислотою або оцтом.
Добре відновлюють ослаблене волосся і бананові маски, які готують з проварених і протертих сухофруктів. Бананова маска з додаванням 1 ст.л. оливкової олії повертає волоссю еластичність і натуральний блиск. Суміш бананової м’якоті з 2 ст.л. вівсяного борошна й 1 ст.л. реп’яхової олії нормалізує роботу сальних залоз у шкірі голови, пом’якшує волосся і живить його вітамінами. Обидві маски накладають на 30-40 хвилин.
Стан нашого волосся напряму залежить не лише від ретельного зовнішнього догляду, а й від того, який спосіб життя ми обираємо і як харчуємося. Щоб волосся сяяло здоров’ям, а значить і красою, треба покласти край шкідливим звичкам, щодня пити не менше 2 л чистої води і збагатити свій раціон сухофруктами.
Курага, родзинки, чорнослив, інжир, фініки, крім того що багаті на клітковину, містять необхідні вітаміни та мінеральні речовини – наприклад, кремній, що запобігає випадінню волосся; вітамін А, що зміцнює його і стимулює ріст; пантотенову кислоту, яка пом’якшує волосся, робить його менш жирним, допомагає зберегти колір і блиск. Недивно, що француженки обов’язково щовечора дбають про свій сніданок із сухофруктів: 6 ст.л. вівсяних пластівців заливають невеликою кількістю охолодженого кип’ятку, кладуть ложку меду, кілька подрібнених грецьких горіхів і залишають на ніч. А вранці додають декілька ложок вершків і трохи нарізаних сушених абрикосів, слив чи інших сухофруктів на власний смак.