Где купить
Поиск
Як жити довго, щасливо і здорово

Ви теж ставите собі це запитання? Значить ви вже на вірному шляху. Чітка мета настроює людину на якнайшвидше досягнення бажаного. Залишається лише підтримати власний організм у його прагненні. Як саме – про це й мова.

Можна, звичайно, помріяти, що колись людство, піддаючись власним лінощам, винайде універсальні ліки – від старості, від слабкості, від поганого настрою. І чекати цього моменту. А можна вже зараз розібратися у деяких біохімічних процесах і скоригувати їх перебіг собі на користь.
Отже, ні для кого не секрет, що окислення у живій природі завжди означає руйнацію. Головні діючі особи у драмі окислення – вільні радикали, вони ж активні форми кисню. Саме через них піддається корозії метал, органіка перетворюється на перегній, а наш організм, на жаль, старіє. Як уповільнити те, що не можна спинити? Вчені сумлінно шукають відповідь на це питання, дискутують, досліджують. На сьогодні очолюють рейтинг «чарівних засобів» антиоксиданти. Потрапляючи в організм людини, ці речовини зв’язують вільні радикали, обертають їх у малоактивні форми, уповільнюють, а часом навіть знешкоджують дію окислювальних процесів, а відтак і старіння, і руйнацію. Окрім того, антиоксиданти підсилюють опір шкідливим зовнішнім факторам, яких з кожним етапом розвитку цивілізації дедалі більшає.

Й ось що приємно: антиоксиданти завжди під рукою – варто тільки зайти на кухню і зазирнути до кухонної шафки чи холодильника. Тобто лише лінь може перешкодити нам щодня зміцнювати власне здоров’я. Нижче ви знайдете перелік продуктів, які містять максимальні дози антиоксидантів. Роздрукуйте цей список і причепіть до холодильника магнітиком. Так-так, тим самим, що ви привезли з відпустки разом із трьома зайвими кілограмами. Нехай буде від нього хоч якась користь.

Продукти із найбільшим вмістом антиоксидантів

Ягоди: журавлина, чорниця, смородина, малина, полуниця, виноград темних сортів.

Фрукти: сливи, вишні, черешні, яблука.

Екзоти: цитрусові, гранат.

Сухофрукти: чорнослив, родзинки.

Горіхи: волоські, фундук, фісташки, мигдаль.

Овочі: квасоля, редис, морква, буряк, червоний перець, часник, цибуля, баклажани.

Листові овочі, трави: петрушка, капуста, шпинат, селера.

Прянощі: гвоздика, кориця, куркума, какао.

Напої: свіжі соки, чай, натуральна кава, червоне вино.

Збагачуючи свій раціон «чарівними» продуктами, слід враховувати декілька нюансів.
1.    Чим інтенсивніше, насиченіше забарвлення продукту, тим він корисніший.
2.    Антиоксидантам властиво взаємно посилювати свою дію – вони ефективніші, коли їх уживати групами. Пам’ятайте: у вашому денному раціоні має бути не менше 5 продуктів з антиоксидантного списку.

Важливе зауваження: літнім людям (після 50 років) антиоксидантів, що містяться у продуктах харчування, вже недостатньо. У цьому віці доречно порадитися з лікарем і пропити курс препаратів, що протидіють старінню організму. Проте й молодшим варто пам’ятати, що правильне харчування лише наполовину гарантує відмінне самопочуття й гарний настрій. Другу половину дає здоровий спосіб життя: відсутність шкідливих звичок, фізична активність і спілкування з природою.
Живіть довго і будьте щасливі!

01.10.2012 13:46
SantaVita в соцсетях